Akrep Burcu Özellikleri, Erkeği, Kadını, Aşk Hayatı

Koç Burcu Burç Yorumları

Akrep Burcu Kadını

Akrep kadını seçtiği partnerin zayıf ve kararsız olmasını istemez. Güçlü ve ne istediğini bilen bir eş ile birlikte olmayı tercih eder. Yapıları gereği zayıflıklara tahammül edemezler. Aşk hayatlarının tutkulu olmasını isterler. Sıkıcı olan ilişkiler onlara göre değildir. Duygusal anlamda son derece yoğun olan Akrep burcu, evet ya da hayır diyen tutum içerisinde olabilir. Fiziksel ilişkiler ise, bu kadının hayatında önemli bir yere sahiptir. Akrep burcu kadını aldatıldığını öğrenirse asla affetmez. Hatta intikam alacaktır.

Hırslı yapıları, iş hayatlarında da başarılı olmalarını sağlayabilir. Karşısındaki insanın zayıflıklarını kolayca fark edebilen Akrep kadını, rakiplerini de bu yolla sessiz bir şekilde yenebilirler. Maddi alanda tutumludurlar ancak yapacakları ani harcamalar nedeniyle sorunlar yaşamaları olasıdır. Hatta tüm birikimlerini bile harcayabilirler.

Akrep burcu için gelip geçici ilişkilerin hiç şansı yok. O kalıcı ilişkilerin insanı. Zaten güvenmeleri bile uzun süre sonunda gerçekleşir. Akrep burcunun analiz yeteneğini geliştirmesi, kendilerini rahat hissetme açısından oldukça önemlidir. Yeni başladıkları bir ilişkinin, fiziksel çekimden mi, yoksa duygusal çekimden mi, olup olmadığını sorgulamaları gerekir. Aksi halde huzursuzluk ve tartışmalar yaşayabilir. Acımasız yanlarını dizginlemeleri gerekiyor. Hayatını nasıl sürdüreceği, nasıl bir ilişki içerisinde olacağına karar vermeleri gerekiyor. Fiziksel açıdan ağırlıklı bir ilişki mi, yoksa duygusal anlamda bir ilişki mi. Fiziksel keyfini düşünerek bir ilişkiye başlamaları durumunda ileriki dönemlerde sorunlar yaşamaları olası. Hatta aşırı derecede mutsuz olabilirler. Hayata daha derin duygular ile bağlanmaları gerekir.

Akrep Burcu Erkeği

Duyguları dışa dönük değildir. Ancak ilişkilerinde tutku ve derinlik istemeleri onları çekici kişilik haline getirebilir. Dominant olma eğilimleri fazlasıyla vardır. Macerayı seven ve fiziksel ilişkiye önem veren özellikleri vardır. Beraber olduğu kişinin bu özellikleri taşıyıp taşımadığı evlilik kararlarında ve mutlu olunup olunamayacağı konusunda önemli cevaplar verir. Duygusal aşırılığı anlamayacak birisinin, Akrep erkeği ile anlaşması neredeyse imkansızdır. Birliktelik devam etse bile, iki taraf içinde yorucu ve sıkıcı olacaktır.

Gururlu Akrep erkeği eğer ihanete uğrarsa, fırtınalar kopar ve intikam peşine düşer. Elementinde eksik özelliklere sahipse, fiziksel ilişki ve duygusal ilişki arasında kalabilir. Bu ilişkiyi de aynı şey gibi düşünebilirler.

Tek düşüncesi var o da güçlü olmak. Birlikteliklerinde de bu durum aynıdır. Yaşadıkları tartışmalarda akılcı davranışlar sergilemeseler bile, duygusal yetenekleri sayesinde ikna edici olabilirler. Genel olarak kendi kurallarını ve kararlarını uygulamaktan yanadırlar. Bu davranış onları zor bir karakter olmaya itebilir.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Akrep'ler söz konusu ilişkiler olunca, süreklilik ve güvenilirlik isterler. Bu nedenle çoğu ilişkileri baş ağrıtıcı olabilir. Başlayacakları beraberlik hayatlarına yenilikler getirmelidir. Aradıkları bu özellikler, partnerleri ile arasında sorunlar çıkmasına neden olur. Sakin yapılı, güvenilir bir eş tarafından dengelenmeleri gerekir. Fiziksel ilişkilerin ön planda olduğu bir ilişkiden daha çok, uzun sürecek ilişkileri tercih ederler. Burçlarında ters açı varsa, birlikteliklerinde ani bitişler söz konusu olabilir.