Balık Burcu Özellikleri, Erkeği, Kadını, Aşk Hayatı

Koç Burcu Burç Yorumları

Balık Burcu Kadını

Gizemli kadın. Zevklerden iyi anlayan, onlara hayran olan, duyarlı ve sanatsal ruha sahip bir kadın. Bakış açısı gelişmiştir. Yani sabit görüşlü değildir. Oldukça merhametli oluşları onları çekici insanlar yapar. Tabi aşırı merhametli oluşları hayatlarında yanlış kararlar almalarına neden olabilir. Yeterince aklını kullanan kadın değildir Balık. Yine de çok ilginç durumlarda ayrıntılara ve detaylara önem verip, akıllarını kullanırlar. Ama genelde duyguları ile hareket ederler. Bu durumda birlikte olduğu erkek kendini, Balık burcu kadınından daha güçlü hissedecektir.

Her Balık kadını için merhamet kelimesi kullanılamaz tabi ki, Gezegenleri hangi burçta ise bu durum farklılık gösterebilir. Daha dikkatli, kontrolü elinde tutan birisi olurlar. Bunun tam tersi durumda ise, aşk ilişkilerinde ise tam bağlılık gösterirler. Hatta hayatını adar desek yeridir. Yaralanmalara açık duruma gelirler.

Balık burcu için, iki tip kadın var diyebiliriz. Birisi Aşka, aşık, duygusal. Hayalindeki insanı arar durur, platonik aşık olarak bile devam edebilir yaşamına. Diğeri ise akılcı, kontrollü. Aşka fazla önem vermeyen, deneyimlere önem veren, belirli sınırları olan kişi. Genel olarak Balık kadınları sert yapıya sahip değillerdir. Onlara ulaşmak aslında çaba ister. Ama kendini savunuyorsa, ona ulaşmak neredeyse imkansızdır. Herhangi bir tartışmada dinliyor gibi yapıp, orada olsa bile, ruhsal olarak orada olmayacaktır.

Aşkı derin yaşamak ister. Balık burcu kadını için Romantizm çok önemlidir. Özellikle duygusal olarak güçlü olan Balıklar, aşklarını romanlardaki gibi yaşamak ister. Akılcı olan Balık insanı ise, ilişkilerinde hayal kırıklığı yaşasa dahi, iç dünyalarına çekilmek yerine, yenilikler peşinde olacaktır.

Balık Burcu Erkeği

Hayal gücünün sınırı olmayan bir erkek. Kibar, uyumlu, hassas olarak bilinir. Bu erkeği yakalamak hiçte kolay değildir. Genel olarak iç dünyasında yaşayan bu erkekler tıpkı bir Balık gibi avuçlardan kayar gider. Onun takipçisi olmak neredeyse imkansızdır.

Birlikte olmaktan hoşlandığı partnerine, iç dünyasını daha net gösterebilir. Balık Burcu erkeğini tam olarak çözmek oldukça fazla zaman alacaktır. Ne istediğine çoğu zaman karar veremez, bu da çevresindeki insanlar için, partneri için hayal kırıklığı denebilir. Kimi zaman verdiği sözün arkasında değildir.

Sessiz görünüşünün altında aşırılığa eğilimli duyguları vardır. Kendi iç dünyasında duygusal olarak, dayanak bulabilmiş ise, daha olgun birisi olurlar. Yine de çoğu Balık erkekleri, özellikle genç olanları bu olgunluğa erişemez.

Genel olarak karar vermekte zorlanır. Ama başkaları onu anlıyorsa, bu onları mutlu eder. İnsanların ona güvenmesini ve inanmasını ister. İnsanlar ona güveniyor ise, cesaretlenir. Güvenilmediğini hissettiğinde ise, yıkım başlar.

Balık Burcu Aşk Hayatı

İdeal düşüncelere sahip, aktarıcı olan Balık burcu insanları aynı davranışları beraberliklerinde sergileyemeyebilir. Aşk ilişkilerinde realist olmayabilir. Hayal gücü yüksektir. Bu nedenle duygusal bağlılıkları kendilerini kurban edecek derece de olabilir. İlişkilerinde gerçeklerden uzak, hayale dayalı bir dünya yaratma yolundadırlar. Hassas yapılarından dolayı beraberliklerinde yaralanmaları olasıdır. Bu durumdan birçok ders çıkarmalarına rağmen, tekrar aynı hataya düşerler. Aşkta fedakar ve kabullenici olmaları nedeniyle acı çekebilirler.