Kova Burcu Özellikleri, Erkeği, Kadını, Aşk Hayatı

Koç Burcu Burç Yorumları

Kova Burcu Kadını

Düşünmeyi sever, hayal kurmaktan uzaktadır. Kendi karakterini taşır, bir başkasında beğendiği özelliği kendi üzerinde uygulamaz. İleri görüşlü ve gerçekçi bir karaktere sahiptir. Duygularını rahatlıkla ifade edemez ancak kendine özgü tavırları ile çekici olmayı başarır. Özgürlükçüdür. Kendi sınırlarını kendi belirler ve ihlal edilmesi durumunda sert tepkiler gösterebilir.

Berberliklerinde romantizmin yoğun olmasını istemez. Dediğimiz gibi duygularını açıkça ifade etmekte zorlanır bu nedenle ilişkilerinde, duygularını dolaylı ve üstü kapalı şekilde anlatmayı seçer. Özgürlüğü istemesinden dolayı birlikteliklerinde sahiplenici tavırlar sergilemez, sergilenmesini istemez. Ancak burcunun aldığı etkilerden dolayı bu durum farklılık gösterebilir. Dostluklarında ve beraberliklerinde güven duyulan birisidir, aynı şekilde kendisi de güven peşindedir.

Yalanı sevmez, gizli saklı işleri sevmez bu nedenle insanlar tarafından itici ve soğuk olduğu düşünülür. Birliktelikte fiziksel paylaşımın yerine, düşüncelerin ve ileri görüşlülüğün peşinde olmayı ister. Sosyal olarak aktif bir beraberlik ister. Eve kapanıp dizi izlemek, temizlik yapıp, akşama yemek hazırlamak pek onlara göre değildir. Partnerinde aradığı özellikleri bulamadığında ise, bunu gönül eğlendirme olarak görebilir. Ne istediğini anlayabilen, sosyal ve ileri görüşlü, enerjileri fazla olan bir partnere ihtiyaçları vardır.

Kova Burcu Erkeği

Hayatı düşünmeye dayalı, hayalperest birisidir. Acele işleri sevmez. Köşeye sıkıştırılmayı sevmez ve duygusal olmaktan uzaktır. Zaten duygusallığı da anlamayacaktır. Duyguları yerine, akılları ile hareket etmeyi seçer. Duygusal olduğunda ise, zoraki, dayatmayla duygusal olabilir.

Arkadaş ilişkilerinde ise, çevresi oldukça geniştir. Arkadaş ortamını sever. Ama iş yakın plana geldiğinde o kadar da açık olmayabilir. Tüm bu sebeplerden dolayı soğuk ve itici görünebilir. Sıcakkanlı değildir. duygusal ilişkilerinde de bu olumsuz özellikleri nedeniyle aldatıcı olduğu düşünülür. Duygularının tartışılmasını sevmez, bu durumda daha da uzaklaşır. Yaşı ilerlemiş bir çok bekar erkeğin, Kova erkeği olduğu doğrudur. Birlikteliği arkadaş gibi yürütülürse daha verimli olacaktır.

Kova erkeğine yakınlaşmak için, onun anladığı dilden yani bilimsel, realist ve ileri görüşlü konuşmalar etkin olabilir.

Kova Burcu Aşk Hayatı

Gelenekten yana değil değişimden yanadır. Sürekli değişimler içerisindedir. Yeniliklere açıktır. Beraberliklerinde sadık oldukları pek söylenemez. Özgür olmaktan yanadır. Bağlanmaktan korkarlar. Birlikte olduğu her insanın hayatına yenilikler getirebilir. Özgürlüklerinin kısıtlandığını düşündüklerinde ise kaçacaklardır. Birliktelikte eşit olmaktan yanadır. Sıkıcı olacak kadar sahiplenici değildir. Kendine de aynı şekilde davranılmasını ister. Dürüst olunmasını ister. Yenilik arayan ve farklılığa açık oluşları, partneri ve kendisi için sürekli gelişen bir birliktelik yaşayabilirler.