Oğlak Burcu Özellikleri, Erkeği, Kadını, Aşk Hayatı

Koç Burcu Burç Yorumları

Oğlak Burcu Kadını

Kendine güveni tam, başkasından yardım almadan yaşamayı seven, ne yaşayacağına, ne istediğine kendi karar veren bir kadın. Ev kadını olmaktan çok uzaktır. Dış görünüşü soğuk bir kadındır. Tutkulu ilişkiler ve duyguların yoğun olduğu ilişkiler yaşamazlar. Hırslıdır ve yönetici olmayı sever.

İş yaşantıların başarıyı kolayca yakalayabilirler. Kendi işlerinin patronu olmak, çalışanlarını yönetmek isteyeceklerdir. Beraberliklerinde güvenin tam ve bağlılığın yerinde olması gerekir. Duygularının genel olarak kapalı olmasından dolayı ilişkilerini sadece alması gereken sorumluluk olarak görebilmeleri üzücüdür. İş sahibi olan Oğlak kadınları için evsel durumlar sorunlar yaratabilir.

Oğlak kadını duygularını ve düşüncelerini açıkça göstermese bile aşkta hırslı bir yapıya sahiptir. Karakteri zayıf olan erkeklerin bu kadınlar açısından hiç şansları yoktur. İstedikleri partner tam anlamıyla Kahraman olmalıdır. Aşk ilişkilerinde ağır kanlıdır. Tabii bunun yanında hızlı manevra yapma yetenekleri de vardır.

Haritasında Su elementi olan Oğlak kadınları için, evlat sahibi olmak mutluluk getirmeyebilir. İlişkilerinin kurallar içerisinde olmasını ve kontrolün elinde olmasını ister. Aksi halde davranışları sert olacaktır. Bunun tam tersi özellikleri olan kadınların ise, geleneksel tam bir ev kadını olma ihtimalleri vardır.

Oğlak Burcu Erkeği

Kurallı yaşamayı seven. Sessiz görünüşünün altında güçlü bir insan. Olgun ve kişiliği oturmuş. Yaşları genç olan Oğlak erkeklerinin, girişken olmadığı doğrudur. Ancak yaşları ilerledikçe kişilikleri daha da yerine oturur. Ayakları yere basar ve kendilerini güvende hissederler. Tüm bu gelişmelerden sonra beraberliklerinde kendini daha baskın hissettirecektir.

Her durumu kabul etmeyi sevmez. Pek yenilikçi değildir. Kontrolcü olmayı tercih eder. Gelenekçi bir karaktere sahiptir. Bu nedenle köklü bir aile kurmak isteyeceklerdir. İlişkilerinde karşı tarafa pek söz tanımazlar bu nedenle sorunlar yaşamaları doğaldır.

İş yaşantıları çok yoğundur kendileri adarlar. Bu durum sosyal yaşantıları içinde geçerlidir. Bu nedenle aşkı heyecan yerine, ihtiyaç olarak görürler. Özgürlükçü olan bir kadın ile birliktelik yaşamaları oldukça zordur. Hayattaki en değerli şeyleri iş olan Oğlak için, evlilikleri de uzun bir süreden sonra sadece anlaşmaya dönecektir. Sadece kuralları yerine getirirler.

Oğlak Burcu Aşk Hayatı

Oğlak burcunun sembolünde, balık şeklinde bir kuyruğu vardır. Yani sert görünümlü olduklarına bakmamak gerekir. içlerinde hassasiyet barındırırlar. İlişkilerinde sorumluluk isteyen Oğlaklar, sağlam karaktere ve güvene önem verirler. Partnerleri ile aralarında, ciddi ve katı oldukları için çok sorun yaşarlar. Bu yüzden uzun süreli ilişki kurmakta güçlük çekerler. Partnerlerinden istedikleri şeyler, aile ve geleneklere önem vermesidir. Aynı zamanda ilişkilerinde duygusallık ister, bu şekilde beslenmek isterler. İnsanlara karşı ısınmaları zaman alabilir. Olgunluğa önem veren Oğlak, ilişkilerinde olgunluk ister. Yapılanları kolay kolay unutmazlar. Partnerlerinin sosyal konumlarına önem verirler.