Yengeç Burcu Özellikleri, Erkeği, Kadını, Aşk Hayatı

Koç Burcu Burç Yorumları

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç kadınını ikiye ayırabiliriz. Birinci olarak anaç duyguları yoğun olan, koruma içgüdüsü gelişmiş, kendisini ailesine ve ilişkisine odaklayan bayanlar. İkinci olarak duygusal, heyecanlı, çocuk ruhunu yitirmemiş olan bayanlar. Bu burçta bu özelliklerin hepsini tek bir insanda da görebiliriz.

Dişil bir burç olan yengeç, evine ve ailesine bağlıdır. Karşısındaki insandan da ailesine önem veren bir insan ister. Gizemli yapısıyla olayları direk aktarmadan karşısındakinin anlamasını ister. Korunup, sahiplenilmek ister yengeç kadını. Ev kurmak, o eve sahiplenmek, ev içi olayları çekip çevirmek konusunda ayrıca bir yeteneklidirler. Sessiz sakin görünürler. Fakat, bu duruma aldanmamak lazım. Olayları iyi ölçüp tartarlar, ince ayrıntılara takılırlar. Anaç duyguları yüzünden eşlerine de birer çocukmuş gibi davranırlar. Bu yüzden de bağımlılık unsuru ortaya çıkar.

Bir Yengeç kadını kendini bir ilişkiye kaptırdığı zaman o ilişkiye bağlılığı da artar, kıskançlığı da. Hatta kıskançlığı yüzünden bencilce davranışlar sergileyebilir. Çok yaratıcı olmaları nedeniyle hayal güçleri çok gelişmiştir. Her konuda duyarlıdırlar. Cesaretlerini toplayabilseler sanatta ve yaratıcı işlerde çok başarılı olacaklardır.

Terapist, halkla ilişkiler, danışmanlık işlerinde başarılı olabilir ve yükselebilir. Venüs İkizler veya Aslan burcundaysa güvenilir ve içine kapanık değillerdir. Venüs Boğa, Yengeç, Başak burcundaysa anaç, koruma içgüdüsü gelişmiş, duyarlılardır.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç erkeği, ailesine ve evine önem veren, koruyucu ve sahiplenicidir. Duygusal bir yapıya sahiptir. Küçüklüğünde gördüğü aile ortamını ve sıcaklığını kendi kurduğu ailede de ister. Annelerine çok bağlı olan Yengeçler, bu yüzdendir ki bayanlara karşı yaklaşımları gelişmiş ve bayanları her zaman anlamışlardır.

İkili ilişkilerinde daha çok koruyuculardır. Fakat çocuksu yönleri ağır bastığı için bunu tam manasıyla başaramayabilirler. Özgüvenleri eksik olan yengeçler, ikili ilişkilerde bunun zararlarını görebilirler.

Kibar ve duyarlı olan yengeçler, baba olma konusunda başarı sağlayabilirler. Sezgileri kuvvetli, hayal güçleri geniş oldukları için, bu alandaki işlere yönelirlerse başarı sağlayabilir ve yükselebilirler. Duyguları ve düşünceleri sürekli değişen yengeçler, onu çekip çevirebilecek ve sabit fikirli eşlere ihtiyacı vardır.

Yengeç Burcu Aşk Hayatı

Beraberliklerinin güven üzerine kurulu olmasını ister. Hassas ve tutumludur. Kimi zaman gereksiz yere kırılabilir. Duygusal olarak kendini bağlı hissettiği kişiyle, sonsuza kadar birlikte olmak ister. Bağlı olacağı bir ev, yuva ister.